Święto Patrona Szkoły. Życzenia dla Niepodległej!

Dzień Patrona obchodzimy w tym roku w trakcie nauki zdalnej. W ciągu dwóch dni, 10 i 12 listopada uczniowie naszej szkoły na lekcjach wychowawczych, języku polskim czy historii oglądać będą film – dzieło naszych uczniów i nauczycielki historii, Moniki Pniakowskiej – Syski.

„Symbole wspólnot,  do których należymy, towarzyszą nam niemal codziennie. W podniosłych chwilach budzą w nas emocje. Ale czy wiemy, skąd się wzięły? Niekoniecznie. Dlatego uczniowie LO w Myszkowie przygotowali film o godle Rzeczypospolistej, herbach powiatu i miasta oraz patronie swojej szkoły.” – mówi autorka scenariusza i opiekunka młodzieży podczas realizacji tego projektu, M. Pniakowska – Syska.

 
Twórcy filmu i aktorzy to:
Julia Korzec z 2c, Mateusz Meducki z 3c, Damian Gębka z 3c oraz Ksawery Kwiecień z 3g. Należą się im wielkie podziękowania i brawa za kreatywność, odwagę, szerokie horyzonty, wielki talent.
Szkoła dziękuje za pomoc w powstaniu filmu  Kapelmistrzowi Gminnej Młodzieżowej Orkiestry Dętej w Pińczycach – Panu Wojciechowi Pompce, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Pińczycach – Pani Joannie Sularz oraz długoletniemu, zasłużonemu dyrektorowi Liceum Ogólnokształcącego, Panu Aleksandrowi Surmie.

Dziś obchodzimy 103 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. To święto ludzi rozumiejących, czym jest wolność, odpowiedzialność za siebie i za innych, współdziałanie i dbanie o ojczyznę. Z tej okazji uczniowie naszej szkoły składają życzenia Niepodległej.

Share